HCT Technology

دقیق ترین چمبر جهان با همدمایی بی نظیر مطابق با معتبرترین استاندارد های بین المللی

تکنولوژی HCT چیست؟

FG برای حل مشکل یکنواختی دما و رطوبت در کل محفظه ، تکنولوژی HCT را طراحی کرده است.

HCT با ایجاد جداره سوم و قراردادن المنت در این جداره، همدمایی بی نظیری در دستگاه ایجاد نموده است. از آنجا که هنگام بارگذاری ، در مسیر گردش هوا اخلال ایجاد میشود و این اخلال باعث از بین رفتن همدمایی محفظه می گردد، ایجاد جداره سوم باعث می شود حتی در هنگام بارگذاری کامل نیز گردش هوا از طریق جداره سوم (که مانند یک کانال عبور هوا عمل می کند) ادامه یابد و تاثیری در همدمایی محفظه نداشته باشد. HCT یکی از بهترین روش های ارائه شده در جهان جهت ایجاد هم دمایی است و توانسته هم دمایی را حتی در حالت بارگذاری کامل نیز ایجاد نماید. از دیگر مزایای تکنولوژی HCT سرعت گرمایش و سرعت تجدید پذیری دما پس از باز و بسته کردن درب دستگاه است.

همچنین در دستگاه هایی که رطوبت دارند مانند اتاقک های رشد و اتاقک های پایداری، از آنجا که ورود بخار آب به محفظه اصلی ، باعث شکل گیری قطرات آب روی نمونه های آزمایشگاهی (خیس شدن نمونه ها ) ، سطوح محفظه (جاری شدن آب روی سطوح دستگاه) و سنسورها (باعث سوختن سنسورها) می شود، وجود جداره سوم کمک می کند بخار آب قبل از ورود به محفظه اصلی با هوا ترکیب شود در نتیجه به جای ورود بخار آب، هوای مرطوب وارد محفظه اصلی می شود و مشکلاتی مانند خیس شدن نمونه ها، جاری شدن آب روی سطوح و سوختن سنسور رطوبت اتفاق نمی افتد.

تکنولوژی HCT با گردش هوای یکنواخت در تمام محفظه باعث شرایط یکنواخت محیطی (دمایی و رطوبتی) در تمام محفظه می گردد.

مزایای تکنولوژی HCT

۳ جداره

یکنواختی دما و رطوبت در تمام نقاط محفظه

جلوگیری از خیس شدن نمونه ها

سرعت تجدید پذیری

HLD

تغییر طیف نوری دستگاه مطابق با نیاز نمونه های شما و تنها با 3کلیک

توزیع یکنواخت نور و قابلیت تنظیم شدت نور در دستگاه اتاقک رشد یکی از نکات مهم دستگاه است. معمولا سیستم های نوری را به صورت عمودی روی در یا جداره های کناری دستگاه قرار می دهند که اینکار باعث می شود با قرار دادن نمونه های مورد آزمایش در سطح طبقات، بعضی از نمونه ها بین منبع نوری و نمونه های دیگر قرار بگیرند و سایر نمونه ها را در سایه قرار دهند، در نتیجه به آن ها نور کامل نرسد.

تکنولوژی HLD چیست؟

در تکنولوژی HLD صفحات نوری به صورت افقی ومانند طبقات، داخل محفظه قرار می گیرند و قابلیت جابجایی در داخل محفظه را دارند تا هنگام بارگذاری نمونه هایی با ارتفاع متفاوت، بتوان با جابجایی کاست های نوری از حداکثر فضا استفاده کرد.

یکی دیگر از مزیت های تکنولوژی HLD استفاده از لامپ های LED بجای لامپ های فلورسنت است. لامپ های ال ای دی مزیت های زیادی نسبت به لامپ های فلورسنت دارند. لامپ های ال ای دی برخلاف لامپ های فلورسنت انرژی کمتری مصرف می کنند، گرم نمی شوند وبه دلیل حداقل بودن گرمای تابشی، دمای اطراف آنها گرمتر از سایر نقاط نیست و می توان در نزدیکی کاست های نوری نیز بار گذاری نمود که این کار در استفاده بهینه از فضای داخلی دستگاه کمک شایانی می کند. همچنین این لامپ ها با مصرف انرژی کمتر به سلامت محیط زیست نیز کمک می کنند.

بزرگترین مزیت لامپ های LED قابلیت تنظیم شدت نور است . لامپ های فلورسنت قابل تنظیم نیستند و جهت کم کردن شدت نورباید بعضی لامپ ها را خاموش نمایید. پر واضح است که با خاموش کردن بعضی لامپ ها سطوح جلوی آن ها از سایر نقاط کم نورتر می شوند، این در حالیست که شدت نورلامپ های LED قابل تنظیم است و جهت کم کردن شدت نور، کلیه لامپ های توزیع شده در سطح به میزان یکسان کم می شوند در نتیجه یکنواختی نور در تمام سطح حفظ می شود.

گیاهان متفاوت در زمان های خاص به طیف نورو رنگ های متفاوت نیاز دارند. که مهمترین آن ها cool white=۶۵۰۰k و warm white=۲۷۰۰k است. جهت بدست آوردن این طیف ها از لامپ های فلورسنت استفاده می شود. در بعضی گیاهان و یا در بعضی از مراحل رشد گیاه علاوه بر طیف های استاندارد، به طیف نوری ۶۲۰nm الی ۶۶۰nm برای رشد بهتر و باردهی گیاه نیاز است، که در روش های معمول از لامپ های موسوم به فلورا استفاده می شود. با HLD به راحتی با تنظیم از روی برد می توانید طیف های نوری متفاوت cool white,warm white و floura و یا ترکیب این طیف ها را ایجاد نمایید و نیازی به تعویض لامپ برای طیف های نوری مختلف وهزینه های گزاف نیست.
از دیگر مزیت های مهم لامپ های LED ثابت ماندن طیف نوری با گذشت زمان است در حالیکه با گذشت زمان، طیف نوری لامپ های فلورسنت تغییر می کند و طول عمر کمتری نسبت به لامپ های LED دارند.

مزایای تکنولوژی منحصربفرد HLD ارائه شده توسط FG

یکنواختی نور در تمام سطح محفظه
قابلیت جابجایی کاست های نوری جهت قرار دادن نمونه هایی با ارتفاع متفاوت
طول عمر بالا به دلیل استفاده از لامپ های LED به جای فلورسنت
مصرف انرژی کمتر و حفظ محیط زیست
قابلیت تنظیم شدت نور
قابلیت تنظیم طیف نوری (cool white,warm white,floura)
ثابت ماندن طیف نوری با گذر زمان

NON-CUT

لذت استفاده از دقیق ترین سیستم سرمایشی جهان

یکی از اصلی ترین مشکلات انکوباتور های یخچالدار یا برودتی ثابت نگهداشتن دما در حالت سرمایش است.

بسیار مشاهده شده که نوسان دما در انکوباتورهای یخچالدار مشکلات زیادی همچون تکرار آزمایش و عدم تکرار پذیری  و نهایتا خسارت های مالی برای کاربران ایجاد کرده.

ما در اف جی برای ثابت نگهداشتن دما در انکوباتورهای یخچالدار تکنولوژی منحصر بفرد NON CUT را ابداع کردیم.

این تکنولوژی علاوه بر ثبات دما مزایای دیگری همچون کار کردن دستگاه بدون برفک ، قدرت سرمایش حتی در محیط های گرم، افزایش طول عمر بالای کمپرسور و صرفه جویی در مصرف انرژی را برای کاربران به ارمغان می آورد.

تکنولوژی NON CUT چیست و چگونه عمل میکند؟

ابتدا لازم است بدانیم یکی از روش های معمول ایجاد برودت استفاده از کمپرسور های برودتی (همراه با تجهیزات جانبی) میباشد که با به چرخش در آوردن گاز فریون در اجزای مدار سرمایش در اواپراتور برودت ایجاد میکند. که قدرت کمپرسور، نوع و میزان گاز و طراحی مدار سرمایش تاثیر محسوسی در ایجاد سرما و برودت دارد.

روش کنترل دما در انکوباتور های حرارتی

در دستگاه های انکوباتور حرارتی برای ثابت نگهداشتن دما از قطع و وصل مکرر المان حرارتی (معمولا المنت) استفاده می شود. که این امر معمولا توسط بردهای الکترونیکی دقیق انجام می شود.

بسیار مشاهده شده که جهت کنترل دما در حالت سرمایش نیز از قطع و وصل کمپرسور استفاده می شود. اما در در دستگاه های برودتی قطع و وصل مکرر کمپرسور باعث کوتاه شدن عمر کمپرسور میگردد و مشکلاتی مانند نوسان دما و هزینه های گزاف تعویض کمپرسور را برای مصرف کننده بوجود می آورد.

راه حل FG  برای انکوباتور های یخچالدار

در تکنولوژی NON CUT به جای قطع و وصل مکرر کمپرسور میزان گاز فریون ورودی به اواپراتور که عامل ایجاد برودت میباشد کنترل میشود.

با استفاده از NON CUT دیگر نیازی به قطع و وصل مکرر کمپرسور نیست و دما به صورت دقیق قابل کنترل است.

FG با طراحی این سیستم منحصر به فرد برای اولین بار در ایران توانسته دقت را در حالت سرمایش نیز به میزان ۰,۱ درجه برساند.

از دیگر مزایای تکنولوژی NON CUT

طول عمر بیشتر سیستم سرمایش(کمپرسور)
کنترل دما در حالت سرمایش
بدون برفک
دقت دمایی در حالت سرمایش

Antipolar

مقاوم ترین رطوبت ساز بدون رسوب روی سنسورها

میزان سطح آب رطوبت ساز توسط سنسورهای الکترونیکی کنترل می گردد تا نیازی به بررسی مکرر مخزن آب نباشد. یکی از مشکلات سنسورهای الکترونیکی ایجاد رسوب و خوردگی بر روی سنسورهای سطح آب است که به مرورزمان باعث خرابی سنسورها می شوند.

سیستم ANTIPOLAR چیست؟

FG جهت حل مشکل رسوب و خوردگی بر روی سنسورهای سطح آب برای اولین بار در جهان سیستم منحصر به فرد ANTIPOLAR را طراحی نموده تا از ایجاد رسوب روی سنسورهای الکترونیکی جلوگیری کند .همچنین ANTIPOLAR مانع از انجام واکنش های شیمیایی بین سنسورها و آب داخل رطوبت ساز می شود و باعث افزایش طول عمر سنسور ها می گردد.

مزایای سیستم ANTIPOLAR

کنترل اتوماتیک سطح آب توسط سنسورهای الکترونیک
جلوگیری از تشکیل رسوب روی سنسورها
جلوگیری از واکنش شیمیایی بین سنسورها و آب
افزایش طول عمر سنسورهای کنترل سطح آب

Dual Safety

ایمنی مضاعف جهت محافظت از نمونه های شما در مقابل افزایش یا کاهش ناخواسته دما

سنسور ایمنی جداگانه مستقل جهت اطمینان از دمای دستگاه (دارای دو سنسور PT۱۰۰).

ترموستات مکانیکی جداگانه مطابق با استانداردDIN ۱۲۸۸۰ کلاس ۱ (TWB).

خروجی جداگانه و مستقل جهت جلوگیری از افزایش یا کاهش ناخواسته دما.

مطابق با آخرین استاندارد های DIN ۱۲۸۸۰ کلاس۳   (TWW).

CHP

طراحی منحصر به فرد المنت های سرامیکی CHP

جرم ریختنی کوره و طول عمر المنت از جمله موارد مهم در کوره ها است. ترک های عمیق، شکستن، عدم انتقال کامل حرارت از المنت به محفظه که باعث بالا رفتن دمای سطح المنت و درنتیجه سوختن آن می شود از جمله مشکلات جرم های ریختنی است. FG با سال ها تجربه ، با استفاده از تکنولوژی CHP موفق به طراحی مافلی گردیده که در برابر حرارت، انبساط و انقباض مقاوم است و در نتیجه مشکلاتی مانند ترک خوردن و شکستن بر طرف گردیده است.

تکنولوژی CHP ارائه شده توسط اف جی چیست؟

فرمول خاص مواد تشکیل دهنده مافل وساختار مکانیکی آن به گونه ای طراحی شده که حرارت را از سطح المنت به محفظه منتقل می نماید در نتیجه حرارت در سطح المنت بالا نمی رود و از سوختن المنت جلوگیری می کند. همچنین قرارگرفتن المنت داخل جرم ریختنی از تاثیر مخرب بخار و گازها روی المنت جلوگیری می کند و باعث افزایش طول عمر المنت کوره آزمایشگاهی می گردد.

مزایای تکنولوژی CHP

یکنواختی دما در تمام سطوح محفظه
شوک پذیری بالا
طول عمر بالای المنت
محافظت از المنت در برابر بخار و گازهای داخل محفظه

CMT

حرکت اوربیتالی باسرعت بالا و روان، بدون صدا

حتما شما هم با مشکل صدا و لرزش بدنه شیکر های آزمایشگاهی برخورد کرده اید. در شیکرهای موجود در بازار معمولا از یک لنگ و ۴ فنر (یا لاستیک یا هر جنسی با قابلیت فنری ) جهت ایجاد حرکت اوربیتالی استفاده می شود که این امر مشکلات زیادی از جمله صدا ، لرزش ناخواسته و عدم حرکت یکنواخت را ایجاد می کند. در هنگام استفاده از این شیکرها مشاهده نموده اید که با قرار دادن بار روی یک قسمت ، فشار حاصل از وزن ، چرخش آن نقطه را محدود کرده و قطر چرخش کمتر می شود. بنابراین زمان بیشتری برای مخلوط شدن مواد صرف خواهد شد. از طرفی عدم یکنواختی بارگذاری باعث حرکت دستگاه روی میز می شود.

تکنولوژی CMT چیست؟

در سیستم منحصر به فرد CMT برای اولین بار در جهان به جای استفاده از ۴ فنر در چهار گوشه دستگاه ازچهار لنگ استفاده نمودیم. با این روش در هر نقطه ای از صفحه متحرک که بار را قرار دهید، فشار حاصل از آن به تمام سطح پخش می شود و فشار در یک نقطه متمرکز نخواهد بود. بنابراین دستگاه حرکت یکنواخت و ثابتی داشته و فرایند مخلوط شدن محلول ها به درستی و در زمان کمتری انجام می شود. همچنین از آن جا که صفحه متحرک و پایه های دستگاه به جای فنراز طریق لنگ به هم متصل می شوند لذا حرکت صفحه متحرک به پایه های دستگاه منتقل نمی شود و مشکلاتی مانند صدا، لرزش و حرکت روی میز در شیکرهای FG مشاهده نمی شود و دستگاه قابلیت کار دائم را دارد.

با بهره گیری از تکنولوژی CMT توانستیم قابلیت بارگذاری روی صفحه متحرک را تا ۱۰ کیلوگرم افزایش دهیم. شیکر FG حتی در این شرایط هم به حرکت نرم و روان خود ادامه خواهد داد.

مزایای تکنولوژی CMT

قابلیت بار گذاری تا ۱۰ kg
حرکت نرم و یکنواخت در تمام سطح
بدون صدا و لرزش
بدون تسمه و فنر
قابلیت دائم کار

دیگر محصولات FG

جهت مشاهده دیگر محصولات FGبه صفحه محصولات مراجعه نمایید.

محصولات