شیکر انکوباتور

شیکر انکوباتور

دستگاه انکوباتور شیکردار FG مدل 11KM با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و توان و تخصص مهندسین ایرانی طراحی و تولید شده است. حرکت اوربیتالی بدون کوچکترین صدا و لرزش، قابلیت بارگذاری تا 10 کیلوگرم و دقت دهم درجه این دستگاه را به یکی از بی نظیرترین شیکر انکوباتور های جهان تبدیل کرده است. امکانات وسیع و متنوعی همچون دیتالاگر و نمایشگر LCD گرافیکی قابلیت استفاده از این دستگاه را در آزمایشگاه های مختلفی از جمله پزشکی، صنعتی، دارویی و تحقیقاتی فراهم نموده است.

دستگاه شیکر انکوباتور FG در انواع آزمایشگاه های تشخیص طبی صنعتی دارویی صنایع غذایی تحقیقاتی کاربرد دارد.

حرکت اوربیتالی باسرعت بالا و روان، بدون صدا

قابلیت دائم کار حتی در حالت استفاده از حداکثر ظرفیت دستگاه
حرکت یکنواخت در تمام سطح
قابلیت بارگذاری تا 10 کیلوگرم
حرکت نرم و بدون صدا

دقیق ترین شیکر انکوباتور جهان با همدمایی بی نظیر مطابق با معتبرترین استاندارد های بین المللی

بازگشت سریع دما به دمای تنظیم شده پس از باز کردن درب دستگاه

هم دمایی در 5 نقطه از محفظه

سرعت گرمایش بالا

پایداری دما

ایمنی مضاعف جهت محافظت از نمونه های شما در مقابل افزایش یا کاهش ناخواسته دما

مطابق با آخرین استانداردهای DIN 12880 Class 3.1

ترموستات ایمنی قابل تنظیم با سنسور جداگانه

دارای دو سنسور PT100 جهت ایمنی بیشتر

دارای دو سنسور سرعت

جدیدترین و دقیق ترین میکرو کنترلر های سریARM

نمایشگر LCD گرافیکی رنگی 7 اینچ همراه با شستی های لمسی
آلارم خرابی سنسور دما و سرعت به صورت صوتی و بصری
سیستم محافظ موتور جهت جلوگیری از سوختن آن
متوقف شدن حرکت دستگاه هنگام باز کردن درب
کالیبراسیون آسان حرارت توسط کاربر در 6 دما
قفل کنترلر جهت جلوگیری از تغییرات اتفاقی
تایمر 999 ساعت (با قابلیت دائم کار)
دور شمار دقیق و کنترل دور موتور
کنترلر جهت کنترل دما

ثبت مقادیر Documentation

مشاهده گراف دما و سرعت روی LCD دستگاه بدون نیاز به کامپیوتر
ذخیره اطلاعات تا شش ماه مطابق استانداردهای GMP و GLP
دارای پورت USB جهت اتصال فلش

نرم افزار FGlab2

قابلیت ذخیره اطلاعات به صورت pdf از طریق کامپیوتر قابلیت گزارش گیری به صورت جدول و گراف قابلیت ذخیره و پرینت جداول و گراف ها قابلیت مدیریت اطلاعات

Image

ویدیو محصول

جهت آشنایی با جزئیات بیشتر محصول ویدیو مقابل را مشاهده نمایید.

گالری ویدیو محصولات

جدول مشخصات فنی شیکر انکوباتور

مشخصات خارجي
KM11
عمق با دستگیره و لوله آب ورود و خروج (cm)
77
ارتفاع دستگاه (cm)
44
عرض دستگاه (cm)
47
مشخصات داخلی
KM11
ارتفاع دستگاه(cm)
25.8
عرض دستگاه(cm)
31
عمق دستگاه (cm)
33
وزن خالی دستگاه(kg)
42.5
قابلیت تحمل وزن (kg)
10
شرایط نصب
KM11
فاصله دستگاه از دستگاه ها و دیوارهای کناری(cm)
15
فضای خالی بالای دستگاه جهت باز شدن درب(cm)
55
فاصله دستگاه از دیوار پشت (cm)
20
حداقل و حداکثر دمای محیط(°C)
16+ الی 26+
حداکثر رطوبت محیط (%RH)
70
مشخصات دما - رطوبت (*)
KM11
بازیابی دما پس از 30 ثانیه باز شدن درب در دمای 25°C
10
فضای خالی بالای دستگاه جهت باز شدن درب(cm)زمان رسیدن به 90% از SP از دمای محیط به 40°C (min)
5
یکنواختی دما در 25°C (variation) (±K)
0.5
نوسان دما در 25°C (fluctuation) (±K)
0.1
یکنواختی دما درC°40 (variation) (±K)
0.5
نوسان دما در C°40 (fluctuation) (±K)
0.3
حداقل دما (°C)
*AT+5
حداقل دما در صورت اتصال به چیلر (°C) RM6
*AT-10
یکنواختی دما درC°40 (variation) (±K)
0.5
حداکثر دما (°C)
60
دقت نمایشگر در C°37 (±K)
±0.2
مشخصات چرخش
KM11
نوع حرکت
اوربیتالی
قطر حرکت(mm)
24
ماکزیمم وزن قابل چرخش(kg)
10
رنج سرعت(RPM)
220-50
زمان مجاز کارکرد
دائم کار
دقت نمایش سرعت
1%
اطلاعات الکترونیکی
KM11
توان مصرفی (W)
1000
توان مصرفی (W)
50
ولتاژ(V AC)
220
جریان(A)
4.5

تجهیزات سفارشی

کلیپس های نگهدارنده ارلن در سایزهای 500و 1000

صفحه نگهدارنده جهت گیره های کلیپسی

بازوهای نگهدارنده قابل تنظیم

چیلر آزمایشگاهی مدل RM6

گواهینامه های IQ,OQ,PQ

ارائه گواهی کالیبراسیون

شیکر انکوباتور چیست؟

 

 

شیکر انکوباتور جهت کشت و رویش باکتری به کار برده می شود. انکوباتور شیکردار جزء تجهیزات ثابت آزمایشگاه ها هستند و با توجه به دقت دمایی بالا در آزمایشگاه های متفاوتی از جمله آزمایشگاه های کارخانجات داروسازی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، صنایع غذایی و… استفاده می شوند.شیکر انکوباتور ها به طور کلی به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند ولی در محیط آزمایشگاهی از انواع مختلف این دستگاه به عنوان انکوباتور شیکردار معمولی یا حرارتی ( رنج دمایی از ۳۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد)، ( رنج دمایی به طور متوسط از ۵- تا ۷۰+ )انکوباتور های شیکردار یخچالدار استفاده میشود.

شیکر انکوباتور های FG با قابلیت های بی نظیری، در بازارهای داخلی و خارجی خود نمایی می کنند. ظاهر زیبا وطراحی ارگونومی ، برد دیجیتال هوشمند همراه با نمایشگر LCD هفت اینچی ، شستی های لمسی، دقت دمایی بی نظیر، استفاده از تکنولوژی منحصر بفرد CMT و قابلیت اتصال دستگاه به چیلر سیرکولاتور جهت سرد کردن محفظه و قابلیت استفاده به عنوان شیکر انکوباتور یخچالدار جهت دما های پایین تر از دمای محیط از مزایای ویژه این دستگاهها بشمار میروند.

انکوباتور شیکردار علاوه بر کنترل دمای درون محفظه، امکان بهم خوردن محلول به صورت اوربیتالی را فراهم می کند و به منظور نگهداری و رشد میکروارگانیسم ها در محیطی مناسب و با دمای یکنواخت طراحی شده است. از بیشترین مصارف آن، انکوباسیون محیط کشت باکتری، ویروسی و قارچی است.

کاربرد انکوباتور شیکردار

 

انکوباتور های شیکردار آزمایشگاهی جزء تجهیزات آزمایشگاه ها هستند و در آزمایشگاه های متفاوتی از جمله آزمایشگاه های کارخانجات داروسازی ، آزمایشگاه های تشخیص طبی ، بیمارستان ها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ، صنایع غذایی و… استفاده می شوند.

شیکر انکوباتورها معمولا از حیث نوع حرکت شیکر و حجم های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد از جهت جنس بدنه و نوع کنترلر و محدوده دمایی نیز دسته بندی می شوند.

انکوباتورهای آزمایشگاهی معمولا دارای کنترلر دما ، دریچه تخلیه هوا (جهت خروج بخارات و گازهای داخل دستگاه ) و تایمر هستند که در مدلهای پیشرفته ، قابلیتهایی مانند برنامه ریزی ، تنظیم شیب حرارتی (RAMP) و تایمر تاخیری (جهت تنظیم زمان روشن شدن دستگاه ) نیز وجود دارد.

از نکات مهم هنگام خرید انکوباتور شیکردار جنس و نحوه باز شدن درب دستگاه می باشد. در حالیکه در بسیاری از شیکرها درب به صورت لولایی و از جلو باز میشود در این دستگاه های پیشرفته، درب دستگاه با استفاده از لولاهای مخصوص از بالا باز میشود و این امر قرار دادن و برداشتن ارلن و مواد را داخل دستگاه راحت تر می کند .

نکته بعدی اینکه در شیکر انکوباتورهای موجود در بازار معمولا از یک لنگ و ۴ فنر(یا لاستیک یا هر جنسی با قابلیت فنری ) جهت ایجاد حرکت اوربیتالی استفاده می شود که این امر مشکلات زیادی از جمله صدا ، لرزش ناخواسته و عدم حرکت یکنواخت را ایجاد می کند. درسیستم های پیشرفته به جای استفاده از ۴ فنر در چهار گوشه دستگاه ازچهار لنگ استفاده شده است. با این روش در هر نقطه ای از صفحه متحرک که بار را قرار دهید، فشار حاصل از آن به تمام سطح پخش می شود و فشار در یک نقطه متمرکز نخواهد بود.بنابراین دستگاه حرکت یکنواخت و ثابتی داشته و فرایند مخلوط شدن محلول ها به درستی و در زمان کمتری انجام می شود.

انکوباتور شیکردار اف جی هم اکنون با قابلیت بارگزاری تا ۱۰ کیلوگرم تولید می شوند که در صورت درخواست ، قابلیت ساخت براساس نیاز مشتری نیز وجود دارد.این دستگاه ها فقط در دمای بالای دمای محیط استفاده می شوند و در صورت نیاز به دمای کمتر از دمای محیط باید از چیلر سیرکولاتور های اف جی در کنار این دستگاه استفاده نمایید.

انکوباتور های شیکردار FGIRAN باتوجه به قابلیت اتصال به چیلر سیرکولاتور قابل استفاده به عنوان انکوباتور های شیکردار یخچالدار را نیز دارا میباشند و جهت استفاده از این دستگاه در دما های پایین تر از دمای محیط میتوان با اتصال این دستگاه به چیلر شرایط دمایی را تا ۱۰ درجه پایین تر از دمای محیط تا ۶۰ درجه را فراهم کرد.

FG از ابتدای سال ۹۶ با تولید سری جدید انکوباتور های شیکردار، فصل جدیدی را در تولید با کیفیت دستگاه های شیکردار آغاز کرد. نکات ریز طراحی همچون بدنه ارگونومی ، کاربری راحت، استفاده از مواد اولیه مرغوب این دستگاه ها را در زمره برترین تجهیزات آزمایشگاهی قرار داده است.

طراحان سری E به وضوح سعی در برآوردن نیازهای طیف وسیعی از کاربران همراه با رعایت استانداردهای بین المللی داشته و به همین منظور امکاناتی همچون DUAL SAFETY (ترموستات ایمنی) نمایشگر LCD هفت اینچی ، شستی های لمسی، دقت دمایی بی نظیر، استفاده از تکنولوژی منحصر بفرد CMT و قابلیت اتصال دستگاه به چیلر سیرکولاتور جهت سرد کردن محفظه در این سری از شیکرها قرار داده شده اند.

مدیر طراحی اف جی به شما این اطمینان را می دهد که این سری از انکوباتور های شیکردار کاملا با نمونه های اروپایی قابل رقابت بوده که شما نیز پس از بررسی این سری از دستگاه ها به این نکته پی خواهید برد.
از نکات مهم دستگاه جنس و نحوه باز شدن درب می باشد. در حالیکه در بسیاری از این دستگاه ها درب به صورت لولایی و از جلو باز میشود در این دستگاه های اف جی، درب دستگاه با استفاده از لولاهای مخصوص از بالا باز میشود و این امر قرار دادن و برداشتن ارلن و مواد را داخل دستگاه راحت تر می کند همچنین جنس درب از نوع PMMA می باشد که قابلیت مشاهده داخل دستگاه بدون باز کردن درب را فراهم می کند.

در بخش دیگر کنترلر فوق پیشرفته دستگاه همراه با جدیدترین میکروپروسسورها خودنمایی میکند.کنترلر دستگاه با استفاده از الگوریتم های هوشمند سهم بسزایی در کنترل دما و ثبات حرارتی شیکر دارد.

دستگاه های شیکردار اف جی قابلیت بارگزاری تا ۱۰ کیلوگرم را دارند. تفاوت قیمت انکوباتور شیکردار برودتی با شیکردار حرارتی در رنج دمای کاربری دستگاه می باشند. در حالیکه حداقل دمای شیکر های اف جی ۵ درجه بالاتر از دمای محیط می باشد ، حداقل دما جهت ایجاد برودت با استفاده از چیلر سیرکولاتور FG از ۱۰ درجه کمتر از دمای محیط می باشد.

قیمت انکوباتور شیکردار

 

قیمت انکوباتورهای شیکردار موجود در بازار متفاوت میباشد که در صورت درخواست، قابلیت ساخت براساس نیاز مشتری نیز وجود دارد .

این انکوباتورها در رنج دمایی ۵ درجه بالاتر از دمای محیط تا ۷۰ درجه استفاده می شوند و در صورت نیاز به دمای پایین تر از دمای محیط میتوان از چیلر سیرکولاتور استفاده نمایید.

جهت آگاهی از لیست قیمت انواع انکوباتور های شیکردار FG میتوانید از طریق شماره های تماس شرکت و یا پیغام ازطریق واتس آپ یا تلگرام در ارتباط باشید. همچنین میتوانید از بخش تماس با ما نسبت به دریافت لیست قیمت ها اقدام فرمایید.

سوالات متداول

بله، در این مواقع برای فشار نیامدن به موتور و گیربکس از سیستم کنترل جریان در دستگاه های شیکر انکوباتور استفاده میشود. در صورت بارگزاری بیش از حد، سنسور جریان ورودی به موتور را قطع کرده و شیکر متوقف میشود. به این ترتیب از سوختن موتور و آسیب به گیربکس جلوگیری میکند.

بله، استفاده از تکنولوژی CMT در دستگاه های شیکر انکوباتور موجب شده تا در هر نقطه ای از صفحه متحرک که بار را قرار دهید، فشار حاصل از آن به تمام سطح پخش شود و فشار در یک نقطه متمرکز نخواهد بود. بنابراین شیکر حرکت یکنواخت و ثابتی خواهد داشت و شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهید بود. همچنین عدم استفاده از زنجیر ، تسمه و فنر باعث شده تا دستگاه نرم و روان کار کند و صدا و لرزش اضافی نداشته باشد.

کلمپ های موجود در انکوباتور شیکردار این کلمپ ها معمولا برای سایز های ۲۵۰ ، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ مناسب میباشند و در صورت نیاز کاربر در سایز های دیگر نیز قابل ساخت می باشند.

از ما بپرسید؟

اگر هنوز پاسخ سوال خود را پیدا نکرده اید سوالتان را از ما بپرسید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

دیگر محصولات FG

جهت مشاهده دیگر محصولات FG به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

همه محصولات

جدید ترین اخبار و مقالات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *