استاندارد DIN12880

استاندارد DIN12880

استاندارد DIN12880

برای اینکه خیالی آسوده از عملکرد تجـهیــزات آزمـــایشگاه خــود داشته باشید آن ها را با استانداردهای معتبر مقایسه نمایید. استاندارد DIN12880 یکی از همین دست استاندارد های بین المللی است که تخصصا به الزامات چمبرهای دما و رطوبت آزمایشگاهی میپردازد.

DIN12880 توسط کمیته فنی استاندارد تجهیزات آزمایشگاهی آلمان تدوین شده و معتبر ترین استاندارد در این حوزه است.

این استاندارد؛ الزامات عملکرد و اصول تست دستگاههایی که در رنج 10- الی 300 درجه کار می کنند مانند آون، انکوباتور، شیکر انکوباتور و چمبرهای دما و رطوبت را تعیین میکند.

رعایت الزامات این استاندارد، کلیه ی نیازهای اصلی کاربران در این حوزه را برطرف می کند. به همین دلیل برندهای مطرح دنیا در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی مطابق با این استاندارد پیش می روند.

این استاندارد در خصوص همدمایی در 27 نقطه، حجم مفید دستگاه، نحوه بارگذاری، جزییات مواد اولیه ، الزامات تمیز و ضدعفونی کردن و شرایط تست و آزمون دستگاه اطلاعات مفیدی در اختیار ما میگذارد.

یکی از نکاتی که در استاندارد DIN به آن تاکید شده است همدمایی در 27 نقطه میباشد.

همانطور که در شکل مقابل مشاهده مینمایید تمامی چمبر ها از جمله آون , انکوباتور, چمبر های دما و رطوبت و… باید در 3 طبقه و هر سطح 9 نقطه یعنی در 27 نقطه همدمایی کامل را داشته باشند.

ما در FG با استفاده از تکنولوژی منحصربفرد HCT همدمایی در 27 نقطه را در تمامی چمبر ها و آون و انکوباتور ها اثبات و اندازه گیری کرده تا دقت و پایداری دما را برای شما به ارمغان آوریم.

جلوگیری از افزایش یا کاهش ناخواسته دما نیز یکی از مهمترین الزامات استاندارد DIN12880 میباشد که در این حالت دمای دستگاه نباید از مقدار تنظیم شده توسط کاربر بالاتر یا پایین تر رود و دما باید توسط یک سیستم دومی کنترل شود تا از خروج آن از محدوده ی کنترل جلوگیری کند.

FG تمامی دستگاه های خود را باتوجه به تکنولوژی DUAL SAFETY طراحی و تولید کرده تا در صورت افزایش یا کاهش دمای دستگاه نسبت به دمای تنظیم شده توسط کاربر سنسور دوم فعال شده و دمای دستگاه را باتوجه به دمای setpoint ثابت نگه میدارد.

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

دیگر محصولات FG

جهت مشاهده دیگر محصولات FG به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

همه محصولات

جدید ترین اخبار و مقالات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *