اصطلاحات آزمایشگاهی بر طبق آیین نامه تجهیزات پزشکی

اصطلاحات آزمایشگاهی بر طبق آیین نامه تجهیزات پزشکی

تجهیزات یا وسایل پزشکی آزمایشگاهی چیست؟

اصطلاحات آزمایشگاهی تجهیزات شامل مواردی چون تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی،آزمایشگاهی و پیراپزشکی  میباشد.

شامل هرگونه کالا، وسایل، ملزومات، دستگاه، نرم افزار، لوازم، ماشین آلات و کالیبراتورهای آزمایشگاهی تشخیص پزشکی که برای انسان به تنهایی یا به صورت تلفیقی با سایر اقلام مرتبط به منظور دسترسی به اهدافی چون تشخیص، پایش، پیشگیری، پیش بینی، درمان و یا کاهش بیماری میباشد. ایجاد فرایند سترون کردن یا ضد عفونی و تمیز کردن وسایل، محیط و پسماند های پزشکی جهت انجام مطلوب اقدامات پزشکی، درمانی و بهداشتی ، همچنین فراهم نمودن اطلاعات به منظور نیل به اهداف پزشکی به کمک روش های آزمایشگاهی برروی نمونه های اخذ شده انسانی استفاده میشوند.

بر طبق تعریف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین آیین نامه تجهیزات پزشکی اصطلاحات تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی به شخص حقوقی داخلی یا خارجی اطلاق میشود که نسبت به تولید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی با مسئولیت و نام خود اقدام نماید.

شخص حقوقی که نسبت به واردات تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی مطابق دستورالعمل های ابلاغی اقدام نماید.

اصطلاحات آزمایشگاهی وارد کنندگان و تولید کنندگان قانونی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی توزیع کنندگان: عبارت است از کلیه اشخاص که متعاقب اخذ نمایندگی رسمی از سوی تولید کنندگان و وارد کنندگان تجهیزات پزشکی و اخذ مجوز از اداره کل براساس دستور العمل ابلاغی به عنوان نماینده فروش تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی معرفی میگردند. البته کلیه مراکز تولید کننده نیز میتوانند خود مرکز فروش و توزیع نیز داشته باشند.

فروش مستقیم تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به مصرف کننده نهایی کلیه اشخاصی که مبادرت به تهیه تجهیزات پزشکی به صورت مستقیم از تامین کننده یا توزیع کننده نمونده و مطابق دستورالمعل ابلاغی مجاز به فروش و عرضه آن میباشند.

از دیگر اصطلاحات آزمایشگاهی شخص حقیقی یا حقوقی یا نمایندگی قانونی آنها که با رعایت قوانین، مقررات جاری و آیین نامه و دستور العمل های ابلاغی نسبت به صادرات تجهیزات پزشکی اقدام نمایند.

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

دیگر محصولات FG

جهت مشاهده دیگر محصولات FG به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

همه محصولات

جدید ترین اخبار و مقالات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *